W jaki sposób zadbać o narzędzia w ogrodzie?

Ocena
0.00

Narzędzia ogrodowe powinny być wykonane z solidnych surowców, dzięki czemu będą służyły przez wiele lat. Pomimo to nawet najlepszy materiał może się błyskawicznie zużyć, kiedy się o niego nie będzie  dbało. Tego typu narzędzia nie spełniają należycie swojej funkcji. Stąd po wskazanym czasie wykorzystywania sprzętu ogrodowego trzeba go oczyścić. Specjalną uwagę należy mu przeznaczyć także po zakończonym sezonie.

Czyszczenie i konserwacja narzędzi ogrodowych 

Intensywne eksploatowanie narzędzi w okresie letnim przyczynia się do ich zużycia. Jednak dbając o nie poprzez należyte czyszczenie, konserwowanie i przechowywanie można przedłużyć ich czas eksploatacji. Czyszczenie i konserwacja przyczynią się do zmniejszenia ryzyka pojawienie się rdzy. Odpowiednio zabezpieczone narzędzia przed wilgocią przetrzymają okres zimowy bez problemu. Przechowywane w pomieszczeniach z przepływem powietrza posłużą przez kilka lat.

Jak zadbać o kosiarkę ogrodową?

Narzędzia ogrodowe posiadające silnik tj. kosiarki powinno konserwować się zgodnie z zaleceniami producenta. Warto zużyć paliwo do końca i tym samym zabezpieczyć urządzenie przed przypadkowym uruchomieniem. Z kolei wszelkie elektryczne urządzenia trzeba porządnie zabezpieczane przed wilgocią. Trzeba więc zwrócić uwagę na miejsce przechowywania. Ciemna oraz wilgotna piwnica zdecydowanie się nie nadaje. Bardzo dobrze sprawdzi się szopa wybudowana w ogrodzie lub garaż. Te miejsca są często używane i dzięki temu częściej wietrzone.

Gdzie przechowywać narzędzia ogrodowe poza sezonem?

Garaż, szopa, piwnica czy składzik? Skrzynka, a może pojemnik? W kwestii wyboru pomieszczenia to najlepiej postawić na to z najlepszą cyrkulacją powietrza. Nawet piwnica będzie dobrym rozwiązaniem, jeśli jest w niej wentylacja lub uchylone okno. Zrezygnuj jednak ze skrzynek i pojemników plastikowych. Narzędzia będą się obijały o siebie i dodatkowo zawilgotnieją. Zakup lub stwórz proste wieszaki, tak aby każde narzędzie ogrodnicze miało swoje miejsce.

 

Kategoria: Dom i ogród
Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
0

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii