Gdzie można kupić odpowiedni prezent na chrzciny?

Ocena
0.00

Chrzty Święte to dla wielu zwykła formalność, jednak inni traktują ten dzień bardzo podniośle. To w końcu moment, w którym maleństwo wkracza do wspólnoty Kościoła i staje się jego pełnoprawnym członkiem. Warto więc zastanowić się nad równie wyjątkowym co ten dzień prezentem, który zapadnie w pamięć rodzinie. Musi być to coś, co można zachować na wiele lat.

Gdzie możesz kupić medalik i łańcuszek?

Jednym z najpopularniejszych podarunków na chrzciny będzie biżuteria – najczęściej łańcuszek z wisiorkiem, na przykład z portretem Matki Boskiej, świętych albo z krzyżem. Prezent tego typu z reguły będzie wykorzystywany dopiero za parę, a nawet paręnaście lat, ale może stanowić również swoiste zabezpieczenie – metale szlachetne mają swoją stabilną wartość.

Pierwsza Biblia dla dziecka w formie ilustrowanej 

Przekazana prostymi słowami oraz urozmaicona ślicznymi ilustracjami Biblia za każdym razem się sprawdzi. Już od najmłodszych lat dziecko oswoi się z historiami z życia Jezusa i pozna inne biblijne historie. Powinno się zwrócić uwagę na jakość wydania – dziecko, jakie polubi książeczkę, może pragnąć, zabierać ją ze sobą wszędzie i częstokroć czytać oraz przeglądać obrazki.

Liczy się również forma – duże wymiary umożliwią czytanie dziecku w domowym zaciszu, zaś mniejsze książeczki można zabrać ze sobą na przykład na Mszę do kościoła. Jeżeli w domu nie ma pełnowymiarowego Pisma Świętego, w takim przypadku najlepszym pomysłem na prezent będzie naturalnie taka forma.

Gdzie znajdę modlitewnik dla najmłodszych? 

Książeczka, dzięki jakiej maluch pozna pierwsze modlitwy, ma ogromne znaczenie w trakcie jego pierwszych lat życia. Niekoniecznie chodzi o standardowy modlitewnik, te dla maluchów mogą przyjąć formę porównywalną do Biblii dla dzieci. Istnieją również serie książeczek, jakie uczą pojedynczych modlitw. Inną alternatywą jest zbiór modlitw do patrona imienia dziecka – możliwości jest naprawdę dużo.

Maskotka – patron na Chrzest Święty 

Nowatorski pomysł na podarek i stworzenie swoistej więzi pomiędzy dzieckiem oraz jego patronem z Chrztu. Taki prezent może stać się ukochaną zabawką i przyjacielem malucha. Poniektóre wydawnictwa i sklepy z dewocjonaliami przedstawiają swoje maskotki, na przykład świętego Franciszka, jednak w sytuacji kiedy patronem jest mniej popularny święty, można wyszukać w sieci osoby, które tworzą pluszowe (albo szydełkowe) postaci na zamówienie. Personalizowany prezent – czy może być coś fajniejszego?

Obrazek ścienny lub figurki jako prezent na chrzciny 

W wielu miejscach można znaleźć formy artystyczne, które nadadzą się na taki podarunek. Może być to obraz, wyszywanka, rysunek, haft czy nawet rzeźba. Wszystko zależy od tego, co Cię zachwyci lub skojarzy Ci się z tym wielkim dniem. Warto także na odwrocie obrazu czy spodzie figurki napisać dedykację oraz datę tego wydarzenia. Dzięki temu będzie to pamiątka na długie lata, którą można umieścić w pokoju dziecka.

Kategoria: Rodzina i dzieci
Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
1
brunonjablonski
Brunon Jabłoński

Mój synek na chrzciny dostał biblię i staramy się teraz kiedy już jest większy ją mu czytać.

0 0
Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii
Jak prać pieluszki wielorazowe dla niemowląt?
Data dodania:
  • 0.00
  • 0
Na czym powinna polegać dieta niemowląt?
Data dodania:
  • 0.00
  • 1