Czym kierować się w momencie wyboru nowej pralki?

Ocena
0.00

Jak ważnym urządzeniem jest pralka, wie raczej każdy. Nieważne czy jest to rodzina wielodzietna, czy osoby mieszkające same. Piorą wszyscy, z pewnością nie w tym samym stopniu i z tą samą częstotliwością, ale każdemu zależy na świeżych, czystych ubraniach. Wybór pralek w sklepach jest na tyle ogromny, że zadowoli wszystkich konsumentów. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, z jaką pralką będzie Ci najwygodniej, zapraszamy do artykułu, w którym omawiamy poszczególne typy tych urządzeń.

Pralka tradycyjna ładowana z przodu 

Nowoczesna, najbardziej typowa pralka to ta z drzwiczkami umieszczonymi z przodu. Ma ona sporo zalet – dostęp do prania (i jego podgląd) jest bardzo prosty, obsługa również. Pralka tego typu może posiadać dużo funkcji oraz programów. Plusem dla wielu osób są jej wymiary oraz powierzchnia robocza na górze pralki. Na rynku dostępnych jest dużo rodzajów takich pralek: pod zabudowę lub wolnostojących, o przeciętnych gabarytach, slim – czyli o mniejszej głębokości, świetna do mniejszych pomieszczeń jak również big, czyli o większej aniżeli standardowa pojemności, nawet do parunastu kilogramów wsadu. Dla jasności: pralka o standardowych wymiarach ma około 80 cm wysokości, 60 cm głębokości i 60 cm szerokości. Tego typu pralki mają jednak swoje wymagania – muszą być na stałe przyłączone do kanalizacji. Najczęściej są stawiane w pralniach, kuchniach czy też łazienkach.

Do mniejszych pomieszczeń – pralka pakowana od góry

Tam, gdzie nie można zainstalować standardowej pralki oraz przykładowo nie ma miejsca na otwieranie drzwiczek od frontu, najlepiej jest wybrać inną możliwość, czyli pralkę ładowaną od góry. Ma ona mniejszą szerokość, jednak dostęp do prania jest trochę bardziej ograniczony aniżeli w standardowych pralkach. Niemniej tego typu pralki mogą mieć takie same lub bardzo podobne programy, co ich większe odpowiedniki.

W zestawie z suszarką – pralkosuszarka

Pralkosuszarki to nieco inny poziom wygody. W jednym urządzeniu da się skutecznie wyprać, a następnie wysuszyć ubrania oraz inne materiały. Możesz ich użyć od razu po wyjęciu z bębna! Do wyboru są rozmaite formy suszenia, w tym poprzez nagrzewanie bądź z pompą ciepła. Wiele opinii wskazuje, że jeżeli nie ma możliwości do zainstalowania wolnostojącej suszarki automatycznej, lepiej wybrać  pralkosuszarkę z pompą ciepła.

Gdzie zabierzesz pralkę turystyczną? 

Nieduża, przenośna i ułatwiająca pranie w niemal każdym miejscu. Prawidłowa nazwa to pralkowirówka, bowiem zawiera w sobie dwie komory: do prania oraz do wirowania odzieży. Należy pamiętać, że różnią się one pojemnością. Takie urządzenie możesz wykorzystać przykładowo na urlopie, na działce czy też w domku kempingowym, ale i w mieszkaniach, w których z różnych powodów nie możesz lub nie chcesz zainstalować tradycyjnej pralki.

Jakie są zastosowania – pralki wirnikowe i wirówki

W domu naszych babć częstym widokiem była pralka wirnikowa o wdzięcznej nazwie „Frania”, wówczas towar co najmniej luksusowy. Obecnie nie nazwiemy pralek wirnikowych luksusem, ale z pewnością mają one swoje zalety i liczne grono fanów. To, co wyróżnia tę pralkę spośród jej bębnowych młodszych kuzynów, jest niska cena i bardzo prosta konstrukcja. Kiedy coś się popsuje, naprawa usterki nie jest skomplikowana. Pralka wirnikowa nie rzuca się w oczy i jest mała, co ułatwia jej przenoszenie i korzystanie z niej w miejscach, gdzie większa i bardziej zaawansowana pralka nie może być zainstalowana. Oczywiście zawsze są jakieś niedogodności, w przypadku pralek wirnikowych jest nią brak systemu odwirowującego wodę, ale można poradzić sobie z tym w bardzo prosty sposób. Wolnostojąca wirówka to doskonałe rozwiązanie, szybko usunie nadmiar wody i jedyne co nam pozostanie to wysuszyć pranie.

Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
1
wrobelmarta
Marta Wróbel

Muszę sobie to zapisać, bo za chwilę właśnie będę pralkę kupować.

0 0
Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii