Ważne informacje, które pozwolą Ci dobrze zainstalować basen w ogrodzie!

Ocena
0.00

Postawienie basenu w ogrodzie jest kapitalnym posunięciem! W upalne dni możesz w nim się kąpać, bawić z dziećmi bądź odpoczywać, sącząc zimnego drinka. Wyobraź to sobie, czy to nie jest fantastyczne? Odpowiedź z pewnością brzmi tak! Będąc w sklepie, masz możliwość doboru basenu do własnych preferencji. Są baseny różnych głębokości, które różnią się między sobą ceną. Twoim pociechom wystarczy dmuchane kąpielisko, a Tobie basen o głębokości nawet do 1,5 metra!

Miejsce pod basen ogrodowy – przygotuj go prawidłowo!

Jeśli wytypowałeś już basen, powinieneś poprawnie przygotować dla niego miejsce. Jeśli nie przeszkadza Ci usytuowanie go na trawie, to powinieneś sumiennie sprawdzić, czy w ustalonym miejscu nie leżą żadne kamienie, czy śmieci, które mogą przebić dno basenu. Aby zabezpieczyć kąpielisko, wskazane jest nabyć właściwą matę czy też styropian, które zmiękczą podłoże. Z pewnością nie chcesz też, aby do basenu wpadała przesadna ilość owadów, jak również traw niesionych z wiatrem. W tym celu możesz nabyć pokrywę, którą zakłada się, gdy nikt nie korzysta z basenu. W sklepach dostępne są również specjalne maty grzewcze w postaci folii bąbelkowej, dzięki którym znajdująca się we wnętrzu woda szybciej się ogrzeje.

Basen ogrodowy składany, czy jednak wbudowany w ziemię! Który z nich wybrać?

Jest to problem wielu osób, które zastanawiają się nad nabyciem basenu do ogrodu. Te przenośne są znacznie tańsze, bo ich koszt wynosi od 600 do 5000 zł. To, za co bezdyskusyjnie będziesz musiał zapłacić, to woda (zależnie od rozmiaru Twojego basenu), prąd oraz wszelkie dodatkowe akcesoria, takie jak materace do pływania, ochrona przed słońcem, pokrywa do basenu czy też drabinka (jeżeli nie ma jej w komplecie). Baseny wbudowane w ziemie często potrzebują pozwolenia na budowę, której koszt waha się od 10 000 do 40 000 zł. Do tego konieczne jest jego regularne sprzątanie, jak również filtracja wody. Utrzymanie basenu całorocznego może kosztować nawet 2000 zł. Zanim zdecydujesz się na zakup jednego z nich, zapoznaj się z dostępnymi ofertami i zastanów się, jak często będziesz z niego korzystał, by na pewno okazał się wart swojej ceny.

Czynniki, które wpływają na bezpieczeństwo w basenie ogrodowym

Kiedy chcemy zachować bezpieczeństwo w trakcie kąpieli i zabawy w basenie, musimy zwrócić uwagę na czynniki, które to bezpieczeństwo zapewniają! W dużym basenie trzeba założyć drabinkę. Pomoże ona Twojemu dziecku we wchodzeniu i wychodzeniu z basenu podczas kąpieli oraz da chwilowy odpoczynek. Mniejszy basen jest odpowiedniejszy dla dzieci, tutaj wystarczy tylko pilnować filtra, który powinien być wyłączony, kiedy idziemy się kąpać lub kiedy zbliża się burza!

Kategoria: Dom i ogród
Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
0

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii
W jaki sposób zadbać o narzędzia w ogrodzie?
Data dodania:
  • 0.00
  • 0